Pirklys... - taip galėtume apibūdinti senąjį Danzigo miestą, jeigu jį lygintume su žmogumi.   Pirklys... - be abejo, uoliai išsipuošęs prabangiais rūbais, kailiais ir juvelyriniais papuošalais... Jis išdidžiai žengtų Motlavos krantine ir nei vienas prekeivis nepraslystų pro jo žaižaruojančias akis. Jis pasiruošęs vykdyti mainus ne tik su lenkais, lietuviais, dar gi su vokiečiais, skandinavais bei slavais. Pardavinėtų vašką, grūdus, geležį, medieną, kailius, pelenus. O, jo gyslomis tekėtų ir karališkas kraujas (nes miestas vadinamas ne tik "pirklių", bet ir "karališkuoju"). Ir Danzige, pasak nusistovėjusio miesto kredo, viskas vyktų  "... nei per skubotai nei per baikščiai...!"

Karališkasis Gdansko herbas     Arturo dvaras / Neptūno fontanas

Gdanskas yra vienas seniausių miestų Lenkijoje, įsikūręs Vyslos upės žiotyse. Pirmą kartą buvo paminėtas 997 metais. 1361 metais Gdanskas tapo Hanzos miestų sąjungos nariu. XV-XVI amžiai - miesto aukso amžius, tada jis buvo vienas didžiausių Hanzos sąjungos miestų, pagrindinė LDK prekybinė arterija. Daugiau kaip 75% Lenkijos eksporto buvo pakraunama būtent šiame mieste. Miesto molų ilgis buvo didesnis nei Londone, o Gdansko kranas iki XIX amžiaus buvo didžiausias uosto kranas Europoje.

Didžioji tarybos salė Rotušėje     Posėdžių salės lubų puošyba

             Laiptai Rotušėje    Posėdžių salė Rotušėje    Židinys posėdžių salėje

Šiandien čia gyvena 460 tūkstančių gyventojų ir verda naktinis gyvenimas. Mieste klesti puikybė, prabanga ir individualizmas. Kiekvienas turistas čia ras tai, kas jam įdomu: architektūros mylėtojai galės pasižiūrėti į manierizmo pavyzdžius senamiestyje, kuris pretenduoja būti įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą ! 

Šv.Mergelės Marijos katedra     Motlavos krantinė / Legendinė Gervė

Sakralinių objektų gerbėjai galės aplankyti šv. Mergelės Marijos baziliką - didžiausią iš plytų pastatytą šventovę Europoje; norintys labiau pajusti senamiesčio dvasią - galės palandžioti po jaukias gatveles, tokias kaip Mariacka; maisto gurmanai pasimėgaus patiekalais populiariausiame restorane "Goldwasser" ir turės progą paragauti ypatingojo Gdansko "auksinio vandens". Auksinis vanduo, auksinis namas, auksiniai vartai.... ir auksiniai prisiminimai...

Senamiestis žiemą     Ilgoji gatvė žiemą    Stebuklinga Mariacka gatvelė