Augustavo kanalas (lenk. Kanał Augustowski,  baltarus. Аўгустоўскі канал) – kanalas šiaurės rytų  Lenkijoje ir šiaurės vakarų Baltarusijoje, jungiantis Nemuno ir Vyslos upių baseinus. Driekiasi per poledyninę įdubą ir slėnius: jungiasi per Nemuno intaką Juodąją Ančią, Vyslos baseino upes – Mėtą, Bebrą, dar keletą upelių ir ežerų. Kanalo ilgis – 101,2 km (Baltarusijoje 22 km, likę – 79 km Lenkijoje). Kanalas statytas 1826-1839m. Įrengta šliuzų, pakeliamųjų tiltų sistema. 

Kanale yra 18 šliuzų iš kurių 14 yra Lenkijos teritorijoje, 3 Baltarusijoje ir 1 pasienyje. Iki šių dienų 9 šliuzų išvaizda nepakito. Šis hidraulinių įrenginių ir pastatų, būtinų kanalų veikimui pretenduoja būti įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

   

Augustavo kanalų sistema - tai didžiausia Lenkijos Karalystės investicija XIX amžiuje. Statybu metu buvo rūpintasi ne tik, kad kanalai atliktų savo funkciją, bet, kad ir estetiškai atrodytų - iš išorės gražinta raudonomis plytomis su baltu smiltainiu. Vienu metu dirbo 5-7 tūkstančiai žmonių.