Antoni Gaudi buvo architektas, kuris pasitelkęs dailininko vaizduotę, sukūrė modernų Barselonos veidą. Nors jo statiniams jau daugiau nei 100 metų, jie visko mačiusius keliautojus vis tiek stebina savo didybe, netikėtais architektūriniais sprendimais, sunkiai apibūdinamomis formomis. O, mažieji jo kūriniai, pvz., tokie kaip Driežiuko skulptūra, net tapę Barselonos simboliais.

   

      Gaudi statiniai išsibarstę po visą miestą: senamiestyje yra Guell rūmai, po kurių pastatymo Gaudi tapo žymiausiu miesto architektu. Guell buvo pagrindinis Gaudi užsakovas ir rėmėjas, kurio užsakymu buvo pastatyti ne tik šie rūmai, bet ir Guell Pavilijonas, Guell Bodegas ir turistų mėgstamas Guell parkas. Kiti architekto talentą rodantys statiniai yra Casa Mila, sukėlęs daug aistrų tarp architekto ir komisijos, kurie ne tik kvietė Gaudi į teismus, bet ir patyrė jo subtilų kerštą. Dar vienas namas - Casa Batllo yra vadinamas "Fėja akmenyje", tokio neįprasto pavadinimo niekam nereikia aiškinti, visi jį pamatę iškart supranta.

           

     Didžiausias, neįtikimiausias, labiausiai žadą atimantis Gaudi kūrinys - Sagrada Familia (Šventosios šeimos) bažnyčia. Jos statybos prasidėjo dar 1882 metais, o bažnyčia vis dar statoma. Gaudis paliko užduotį ateities kartoms, kurie tikisi pabaigti statybas maždaug iki 2030 metų. Bažnyčia jau beveik pusantro šimto metų statoma vien tik iš žmonių aukų. Kaip bažnyčios architektas teigė, šis statinys yra Dievo rankų ir žmonių norų darbas. Visa bažnyčia tiek savo konstrukcija, tiek savo idėja, tiek statybinėmis medžiagomis, interjeru, simbolinėmis reikšmėmis yra tiesiog atskiras mokslas, kurį gali pažinti, bet pažinęs vis tiek nesugebėsi suprasti kas dėjosi žymiojo architekto galvoje.