Legendinis archeologinis paveldas, kurio paslapčių atskleidimas mums papasakos apie kadaise klestėjusį Kipro uostamiestį. Laivai čia švartavosi į daugelio pasaulio šalių, o miestas rytinėje Kipro salos dalyje buvo pripažintas itin svarbus prekybos centras.

Bronzinė legendinio kario Teucerio skulptūra   Mozaikos atrastos Salamio griuvėsiuose   Salamio valdovų skulptūros - be galvų (kad kiekvienas to meto valdovas galėtų uždėti savo...:)

Pasak, Homero legendos, „Salamis“ iš Trojos karo įkūrė lankininkas Teuceris, Telamono sūnus, negalėjęs grįžti namo po Trojos karo, nes nesugebėjo atkeršyti savo broliui Ajaxui. 

 

Manoma, kad Salamis buvo Kipro sostinė dar 1100 m.pr.Kr. Tuomet miesto būta didingo, turtingo ir saugaus. Įvairių epochų istoriniais momentais miestas tarnavo asirų, egiptiečių, persų, graikų, romėnų valdytojams.

       

Nors Salamio miestas seniai apleistas, jis primena apie antikos laikais egzistavusius didžiuosius miestus, jų struktūrą, žmonių gyvenimo gynybinę, ekonominę ir kultūrinę svarbą. Čia pabuvojus, tiesiog, susimąstome, kaip toli mes nuėjome per pastaruosius šimtmečius.

 

www.politravel.lt