Loro Parque (isp.) – „Papūgos parkas“ – zoologijos sodas Kanaruose, Tenerifės šiaurėje, šalia Puerto de la Kruso. Užima 13,5 ha plotą. Parke apie 3500 gyvūnų priklausančių apie 300 rūšių ir porūšių, taip pat rūšimis gausią papūgų kolekciją.

     

Lankant šį zoologijos parką būtina labai tiksliai susidėlioti laiką, kad maksimaliai visur sudalyvauti ir pamatyti. Kiekvieną dieną vyksta keletas gyvūnų - aktorių pasirodymų: orkų, jūros liūtų, delfinų ir papūgų (Loro Show).

2006 m. vasario mėnesį buvo atidarytas orkų baseinas ir žiūrovų tribūnos. Orkos labai gudrios, kartais užsispiria ir neklauso dresiruotojų, o kartais ir papildomai atlieka vieną kitą triuką: aptaško tribūnose žmones, padaužo stiklinius baseino šonus ir pan.

Jūros liūtų šou   Orkų pasirodymas   Delfinų programa   Papūgų šou (Loro show)

Papūgų parke yra didžiausia pasaulyje kolekcija (iš pasaulyje 800 rūšių ir porūšių, čia - apie 350). Daugelių šių rūšių gresia išnykimas, kai kurios laisvėje nebegyvena. Iš viso papūgų veisimo stotyje yra daugiau nei 3000 papūgų. Voljerai, kuriuose laikomi šie paukščiai yra specialiai paruošti: kiekvienas voljeras stovi atskirai, apsuptas augmenijos, kuri voljerus skiria vieną nuo kito.

Ypač įdomi 2010m įrengta atrakcija „Katandra Treetops“. Tai uždaras didžiulis voljeras su natųralia gamta, kur vaikšatnt įrengtais takais tarp medžių lajų, galima stebėti, kaip papūgos maitinasi, sklando tarp galvų ar tiesiog, pozuoja, o kitos net ir leidžiasi glostomos.

     
Labai įdomiai sukurtas akvariumų kompleksas povandeniniams gyvūnams. Čia akvariumai nuo koralinių rifų ir egzotinių žuvų rūšių iki permatomų povandeninių tunelių, iš kur stebimi rykliai, rajos ir kiti gelmių gyventojai.

     

Parke knibžda įvairių rūšių beždžionių, tigrų, jaguarų, aligatorių, iguanų, vėžlių. Didelė vandens gyvūnijos įvairovė: pingvinai, piranijos, egzotiškos žuvys, rykliai. Yra orchidėjų sodas, įvairių kitų tropinių augalų želdynai. Įrengtas tailandietiškas kaimelis.

     

XX a. aštuntajame dešimtmetyje parką įkūrė iš Kelno kilęs Wolfgang Kiessling ir jo tėvas. Oficialiai parkas atidarytas 1972 m. gruodžio 17 d. maždaug 13000 m² plote ir tuo metu turėjo 150 papūgų.

 

Loro parkui priklauso Siamo parkas (vandens pramogų) Tenerifės pietuose.