Kalnų slidinėjimo kurortas Vakarų Ukrainoje, Karpatų kalnuose, vienas iš taip vadinamo, "Didžiojo trejeto" kurortinių kompleksų: Slavsko - Bukovel - Dragobrat.

      Pasiruošimas slidinėjimui

Bukovelis (ukr. Буковель) - kaip slidinėjimo kurortas, gana jaunas, tačiau, naujoviškai ir smarkiai besivystantis. Ukrainoje jis pripažintas, kaip pirmasis europinės klasės kalnų slidinėjimo kurortas. 2000 m. Kurortą įkūrė „Scorzonera Ltd“ ir „Horizont AL“ bendroji įmonė, turinti visapusišką patirtį turizmo ir poilsio kompleksų projektuose. Potencialių slidinėjimo trasų ir pirmojo etapo lynų kelio tyrimas buvo atliktas bendradarbiaujant su "Planu Alp" (Austrija) ir "Ecosign" (Kanada). Šios kompanijos, žinoma, pagal vietinių oligarchų užsakymus ir užbaigė pagrindinį kurorto planą.

Trąsa naujokams      

Statybos prasidėjo 2001 m., o, 2004 m. kurortas jau turėjo įrengtų 15 km trasų su 5 keltuvais ir priėmė apie 200 tūkst. svečių. 2006–2007 m. - 400 000, 2008–2009 m. - 850 000 lankytojų. 2010-2011 m žiemos sezono metu jau gerokai viršyta 1 mln turistų. 2012 m. Bukovelis buvo pavadintas sparčiausiai augančiu slidinėjimo kurortu visame pasaulyje.

2016 m. pab. Nacionalizavus PrivatBank, dalis Bukovelio kurorto tapo valstybine nuosavybe. Tačiau, 2018 m. spalio mėn. Valstybinė jos dalis buvo išpirkta ir kurortas vėl tapo privataus kapitalo nuosavybe...

Kartais smagu paslidinėti ir grupelėmis    

Slidinėjimo sezono trukmė apima lapkričio - balandžio mėnesius. Orams atšilus (iki -2°C), darbo imasi sniego patrankos, kurių čia gausu. Oficialus kurorto sezonas: gruodžio 1d - kovo 19d.

Aukščiausia trąsos vieta (virš jūros lygio) – 1372 m (antras taškas pagal aukštį Ukrainoje). Bukovelio vidutinis aukštis v.j.l. 900 m. Tad, kalnų slidinėjimų trasų aukščių skirtumas apie 470 m.
Viso Bukovelio kompleksą apima 61 kalnų nusileidimo trąsa (mėlynos trasos – 12, raudonos trasos – 41, juodos trasos – 8). Bendras nusileidimo trasų ilgis – 50 km, Ilgiausia nusileidimo trasa – 2,1 km. Veikia 16 keltuvų. (daugiausiai – 4, 3, 2-viečių krėslinių).

      Prie keltuvų nebūna didelių eilių

Kadangi, Ukraina lietuviams nėra brangi šalis, todėl ir slidinėjimo pramogos čia viliojančios. Pvz. slidinėjimo pasas vienai dienai, galiojantis visoms trąsoms, suaugusiam, kainuoja apie 970 grivnų (t.y. apie 29 eur), trims dienoms - apie 2480 grivnų (t.y. apie 74 eur). Privalumas, kad įsigyjant slidinėjimo pasą trims dienoms, gali naudotis ir vakarinėmis trąsomis. Labai patogu, kad kainos labai įvairios pagal laiką. Visada prisitaikysi, sau tinkamą tarifą (daugiau info:  https://bukovel.com/en/ski/skipass ). 

     

Nuo 2008 m. Bukovelis vystosi ir kaip balneologinis kurortas, nes turi nuosavų mineralinio vandens šaltinių. Bukovelio miestelis nuolatos stebimas ir jo sitacija analizuojama vietinių Ukrainos verslininkų, kurie pasiryžę čia sutelkti milijonines investicijas.

   

Šiuo metu miestelis jau turi 7 aukščiauasiojo lygio viešbučius (pvz. Radisson Blu Resort Bukovel), Viršutinių rezidencijų kompleksas su beveik šimtu 4-5 žvaigdučių vilų ir daugybė kitų namų su pabangiais kambariais, garažais, baseinais, saunomis...

   

   

Vietiniai turgeliai   Čia geros kokybės dirbiniai iš kailių   Marinuotos daržovės, grybai. Sūriai. Žvėrienos dešros. Džiovinti grybai...

Bukovelis ir jo apylinkės, nors ir puoselėja Europines marketingo tendencijas, tačiau turi ir savo veidą. Kolkas, čia tvyro Vakarų ukrainiečių dvasia, tradicijos ir svetingumas....

Vietiniai huculų muzikantai   Po sportiškos dienos smagu pasilinksminti   Huculų muzika neleis liūdėti

Svarbiausia - gerai pavakarieniauti !   Ukrainietiški barčiai ir ne tik ...   Vietinio paveldo gėrimų rinkinukas

Bukovelis 2018.02.18

 ___   ___   ___   ___   ___   ___      www.politravel.lt      ___   ___   ___   ___   ___   ___   ___