Tai miestas prie Juodosios Ančios upės, esantis 25 km nuo Lietuvos - Lenkijos sienos. Pirmieji krašto gyventojai buvo jotvingiai. XIII a. kraštas sunyko dėl dažnų kryžiuočių puldinėjimų. Pavadinimas sako, kad šioje vietoje kryžiuočiai rengdavo pastovį – "suwalk". Iki XVI amžiaus čia buvo daug girių, bet pamažu čia  pradėjo kurtis lietuviai, o labiau į pietus - gudai, mozūrai.

Gėlynai Suvalkuose    Legendinis Saulės laikrodis   Gegužės 3-iosios Konstitucijos parkas

XVII a. čia įsikuria vienuoliai kamalduliai. Aplink Vygrių vienuolyną kūrėsi naujos sodybos, dvarai, kaimai, miesteliai. 1720 metais miestas gavo Magdeburgo teises ir herbą. Tada priklausė Trakų vaivadijos gardino apskričiai. Miestas augo, plėtėsi, didėjo prekybos apimtys, vyko mainai, augo žemdirbystės plotai, glaudėsi karališkieji kaimai. Tačiau Suvalkų miestui buvo lemta eiti Valstybėms "iš rankų į rankas" - jie priklausė Prūsijai, Rusijai, Lietuvai, Lenkijai, Vokietijai, kol susiklostė taip, kad šiandien tai miestas, priklausantis Lenkijai, kuriame apie 70 tūkstančių gyventojų.

  Suvalkų katedra    Suvalkų rotušė

Labiausiai turistus traukia gausybė klasicizmo stiliaus pastatų, kuriuos paliko žymūs architektai Ch.P. Aigneris, H.Markonis, ir K.Majevskis. Suvalkų apylinkėse yra ir saugomų teritorijų: Suvalkų kraštovaizdžio parkas, kuriame yra giliausias Lenkijos ežeras ir kraštovaizdžis, kuriame buvo filmuota "Ponas Tadas" ir "Isos slėnis".

 

SENIEJI SUVALKAI FOTOGRAFIJOJE

T.Koščiusškos al. 1957 m   Tarpukario turgus  

Suvalkų turgus 1915 m