1. Krupovki alėja. Pagrindinė ir centrinė Zakopanės gatvė, besitęsianti 950 m. Čia rasite visko: parduotuvės, barai, restoranai, muziejai, turgeliai - viskas jūsų paslaugoms. Žinoma, netrūksta ir turistų, todėl kainos visada čia aukštumoje.

  Medinė skulptūra Zakopianka   Krupowki alėja   Krupowki alėja   Krupowki alėja    Medinė skulptūra Zakopianski

2. Gubalovka. Verta pasikelti keltuvu į Gubaluvkos viršukalnę, pasigėrėti Tatrų, Gorcų, Pieninų ir Beskidų kalnų peizažais. Pakilsite traukinuku-keltuvu, pajusite vaizdų malonumą, pasivaikščiosite kalno viršumi apie 1120 m aukštyje, galėsite atsipūsti bare. Ši išvyka užtruks 1-2 val.

Vaizdai nuo Gubaluvkos viršukalnės   Keltuvas į Gubaluvkos kalną (1126m)   Keltuvas į Kasprovo viršukalnę (1987m)   Vaizdai nuo Kasprovo viršukalnės

3. Kasprovo viršukalnė. Norint pajusti tikrą kalnų dvasią, reikia rinktis trąsą į Kasprovo viršukalnę (1987m aukštis virš jūros lygio). Kilsite keltuvais, gėrėsitės iš paukščio skrydžio kalnų vaizdais, atliksite kalnų žygį vakarinių Tatrų viršukalnėmis. Šią išvyką planuokite nuo ryto ir skirkite ne mažiau pusdienį, o esant galimybei ir visą dieną. Pasistenkite pasiruošti: atitinkama apranga, žygio batai, vanduo, maistas, mobilus telefonas ir pan.

Tatrų muziejus Zakopanėje   Tatrų muziejus Zakopanėje   Tatrų muziejus Zakopanėje  

4. Tatrų muziejus. Viskas, kas susiję su Zakopanės įkūrimu ir gyvavimu labai vertinama vietinių gyventojų. Būtent, tai ir perteikiama Zakopanės Tatrų muziejuje.

Zakopaniškas architektūros stilius dominuoja   Stanislawa Witkiewicz namas   Karol Szymanowski muziejus (Villa Atma)   Zakopaniško stiliaus namai

5. Zakopaniška architektūra. Tik atvykę į Zakopanės kraštą, jūs atkreipsite dėmesį, kad čia vyrauja savotiškas architektūros stilius. Rąstiniai namai, smailiais stogais, besitęsiančiais per keletą aukštų, langai suskirstyti į daugybę mažų langelių, stogeliai virš langų ir verandos, didingi akmeniniai pamatai sulig pirmu aukštu. Pasirodo, šis kalnų eglės formos vyraujantis stilius sukurtas iš Lietuvos kilusio architekto Stanislavo Vitkievičiaus ir vėliau tobulintas jo sūnaus.

Zakopaniško stiliaus namai   Zakopaniško stiliaus namai    Zakopaniško stiliaus namai   Zakopaniško stiliaus namai

6. Zakopanės sakralinis paveldas. Besidomint sakraline lenkiškąja Tatrų tema, aplankykite zakopaniško stiliaus Dievo Motinos vienuolyno bažnyčią ir Kristaus kančių kelio stoteles su Šv. koplyčia Popiežiui Jonui Pauliui II. Bažnyčia statyta iš aukų, surinktų po pasikėsinimo į Popiežių Joną Paulių II, kuris ne tik išgyveno, bet ir 1997m apsilankė Zakopanės krašte. Tai pat įdomu užeiti į Senąją bažnytėlę, suręstą XIXa. viduryje, bei apžiūrėti senąsias kapinaites.

Dievo Motinos Fatimos šventykla Zakopanėje   Popiežiaus Jono Pauliaus II koplytėlė   Senosios Zakopanės kapinaitės   Senoji Zakopanės bažnytėlė

7. Turgeliai. Šio Tatrų krašto neina įsivaizduoti be vietinių prekeivių, kurie susibūrę turgeliuose, mugėse ar tiesiog gatvėse siūlo turistams savo sukurtas gėrybes. Būtent čia, kraštą garsinantys brinzos sūriai iš avių, ožkų, karvių pieno, medžio drožiniai, mezginiai, kalių gaminiai, konservuotos miško gėrybės bei gausybė suvenyrų.  Krupovki alėjos pabaigoje - jūsų paslaugoms stilingi krašto turgeliai, kur visa tai galėsite įsigyti.

Zakopanės turgeliai - neatsiejama šio krašto paveldo dalis   Dailidžių ir medžio drožėjų prekės   Marinuotos miško gėrybės   Zakopaniški suvenyrai   Prekyba sūriais vežimaityje    Kailiai šiame krašte ypač geros kokybės   Brinzos sūriai - populiariausia prekė   Zakopanės turgeliai - neatsiejama šio krašto paveldo dalis

8. Didysis tramplinas. Susipažinkite su lenkų žiemos sporto pasididžiavimu - Didžiuoju šuolių su slidėmis tramplino kompleksu. Wielka Krokiew (lenk.k.) tramplinas atidarytas 1925 m., o 1929 m. čia buvo pirmą kartą surengtas pasaulio šiaurietiško slidinėjimo čempionatas. Pasaulio čempionatas čia rengtas dar 1939 m. ir 1962 m. O, 1997 m. Jonas Paulius II komplekse surengė masines mišias. Zakopanės tramplinas yra reguliarus pasaulio taurės etapų rengėjas. Žinomas dėl didelio žiūrovų skaičiaus, daugiausiai įtakoto Lenkijos šuolininko Adam Małysz sėkmės.

  Wielka Krokiew tranplinas   Wielka Krokiew tranplinas   Aqua Parkas Zakopanėje   Aqua Parkas Zakopanėje

9. Aqua Parkas. Po įvairių pramogų, kelionių, žygių po kalnus tikra atgaiva praleisti keletą valandėlių vandens paramogų parke. Turėkite žinioje, kad šis parkas bendradarbiauja su daugeliu viešbučių bei nakvynės namų. Todėl, apsgyvenus Zakopanėje, galima tikėtis įvairių nuolaidų ir akcijų maudynėms.

Viename iš barų   Aptarnaujantis personalas čia visada žavingas   Smalec su duona ir raugintu agurku - firminė kalniečių užkanda   Greito maisto užkandinė

10. Maistas. Pabuvoti Zakopanėje ir neparagauti vietinio maisto, būtų nedovanotina. Čia viskas paruošta smalsiam turistui: nuo prabangaus restorano su steikais ir prabangiais gėrimais iki gatvės kepėjo su troškiniais, dešrelėmis ir karštu vynu. Rinkitės visada viduriuką: tradicinės česnakinė arba kvasnica sriubos, ant žarijų keptas upėtakis, kiaulės karkutė ar karbonadas su brinza, visa tai užgeriant gira, Vatra alučiu arba kadaginės taurele - tikra atgaiva kiekvienam maisto gurmanui...

Pasivažinėjimai su arkliais   Pasivažinėjimai su arkliais   Pasivažinėjimai su arkliais

11. Pasivažinėjimais arkliais. Tarsi taksi, tik su Tatrų karšto dvasia. Vietiniai vežėjai būtinai su tautiniais rūbais, vežimai, bričkos ar rogės papuošta - tik pinigus mokėk ir pirmyn. Kartais verta, po aktyvios dienos leisti sau ar su gera kompanija pasivažinėti ar tiesiog, sočiai pasivaišinus sugrįžti į nakvynės vietą.