"Žmogus - išjudinęs žemę ir sustabdęs saulę!" - taip apibūdinamas vienas iškiliausių lenkų mokslininkų - Mikalojus Kopernikas. Fromborkas, tai miestas, kuriame astronomas tyrinėjo dangaus kūnus, aiškino visuomenei visatos subtilybes, čia kūrė maloniausią gyvenimo etapą su savo meile Ana, deja čia ir mirė... Įspūdingas Fromborko katedros ir pilies kompleksas yra didžiausias šių istorijų liūdininkas. Čia galima aplankyti M.Koperniko muziejų, verta pasikelti į apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria Aistmarių panorama, o katedros lobynas jums atskleis Varmijos vyskupų istoriją...

  

Fromborko miesto istorija prasideda XIII amžiuje, kada prūsų pagonys sugriovė Branievo katedrą ir Varmijos vyskupai turėjo ieškotis naujos vietos. Statoka, sunkiai pasiekiama kalva atrodė patikima vieta naujajai vyskupystei. Iš karto tvirtovės papėdėje įsikūrė kelios žvejų bendruomenės, kurios vis augo ir panašėjo į miestą.

Tačiau, tvirtovė neliko nepastebėta priešų - XV -XVI amžiuje ją puolė kryžiuočiai, o XVII amžiuje ji buvo švedų kariuomenės taikinyje. Jie daugiausiai ir buvo sugriovę Fromborko tvirtovės, netgi išgrobstė vyskupiją. Po II pasaulinio karo vyskupija buvo perkelta į Olštyną, paliekant Fromborke istoriją, kurią gali pajusti kiekvienas čia užsukęs turistas.